Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, i najbardziej złożone cząstki Joomli. Zbiór opisywanych dodatków stworzonych dla CMS Joomla! mieści się w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że "community" owego CMS systematycznie rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla to Ignite Gallery, Phoca Maps bądźIProperty Real Estate Również Wśród tychże programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - JFBAlbum.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości CMS

Garść słów na temat JFBAlbum

Dodatek JFBAlbum to idealny sposób , który pokazuje na to jak w paru prostych krokach dostać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Ignite Gallery lub Phoca Maps bądź akurat JFBAlbum) zezwalają na "udekorowanie" portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego serwisu dość wygodny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent JFBAlbum w Joomla?

Powracając do JFBAlbum . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JFBAlbum sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JFBAlbum komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JFBAlbum proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JFBAlbum” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć JFBAlbum

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku JFBAlbum) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas informacje na temat JFBAlbum będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania JFBAlbum

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia JFBAlbum. Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być pamiętanie o jego aktualności. Prostym sposobem na aktualizację JFBAlbum będzie zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie JFBAlbum,Ignite Gallery, Phoca Maps receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.