Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że największą siłą owych programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik Joomla. Ilość wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność owego CMS systematycznie poszerza się i przygotowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to JCH Optimize, Simple Image Holder a takżeSourcerer Także Pośród owych wtyczek mamy możliwość znaleźć komponent - JEXTN Membership.

Nieco wzmianek o JEXTN Membership

Suplement JEXTN Membership to praktyczny sposób , który wskazuje na to jak w paru ruchach możemy zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. JCH Optimize lub Simple Image Holder bądź właśnie JEXTN Membership) zezwalają na urządzenie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość bezpieczny sposób, i co najważniejsze - nie jest konieczna umiejętność dotycząca pisania kodu .

W dodatkuJEXTN Membership nie istnieje opcja, która jest mi potrzebna.

Co na wypadek gdy zaimplementowanydodatek JEXTN Membership nie posiada opcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak to zostało nadmienione w powyższym akapicie, komponenty w podstawowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do JEXTN Membership, a być może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie JEXTN Membership

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku JEXTN Membership) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek JEXTN Membership ...

Może zdarzyć się tak, że dodatek JEXTN Membership nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie usunąć go ze swojej cudownej strony. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie JEXTN Membership. W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy JCH Optimize Simple Image Holder lub Sourcerer czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.