Dodatki a CMS Joomla

Ten kto zajmuje się Joomla! oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwym plusem programów nie jest CMS per se, a dodatkowo napisane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów z myślą dla Joomli możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Należy wiedzieć, iż "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i tworzy nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to Fox Contact Form, JEA a takżeSimpleCaddy Również Wśród owych rozszerzeń mamy możliwość znaleźć komponent - JEXTN Groupbuy.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Parę zdań w temacie JEXTN Groupbuy

Rozszerzenie JEXTN Groupbuy to ciekawy sposób wskazującym na to jak w niewielu działaniach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. Fox Contact Form lub JEA bądź akurat JEXTN Groupbuy) zezwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka metoda, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent JEXTN Groupbuy w Joomla?

Powracając do JEXTN Groupbuy . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JEXTN Groupbuy sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JEXTN Groupbuy komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JEXTN Groupbuy proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JEXTN Groupbuy” + Joomla w Google.

Pobieranie JEXTN Groupbuy

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku JEXTN Groupbuy) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat JEXTN Groupbuy będą dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania JEXTN Groupbuy

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - JEXTN Groupbuy jest bezpieczny . Tutaj ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację JEXTN Groupbuy będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JEXTN Groupbuy,Fox Contact Form, JEA rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.