Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż największą potęgą takich programów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone segmenty Joomla. Zbiór dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Kunena, OS Services Booking a takżeACL Manager Także Pośród tychże dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - JED Checker.

Trochę wzmianek nawiązujących do JED Checker

Narzędzie JED Checker jest prostym wzorem przedstawiającym to jak w paru ruchach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. Kunena lub OS Services Booking bądź właśnie JED Checker) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co ważne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

JED Checker nie ma funkcji, której szukam.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek JED Checker nie posiada funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się być stosunkowo prosta. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie innego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że tematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj komponent porównywalny do JED Checker, a nawet może i atrakcyjniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać JED Checker

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie JED Checker jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JED Checker) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia JED Checker

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - JED Checker jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji JED Checker będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek JED Checker,Kunena, OS Services Booking receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.