Komponenty a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem tych systemów nie jest CMS per se, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Zbiór opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomli możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się przygotowując nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Akeeba Backup, showplus bądźFilter and Search for K2 Także Pośród owych wtyczek mamy możliwość wyszukać komponent - JE K2 Story.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości system

Ciutkę zdań na temat JE K2 Story

JE K2 Story stanowi dobry model , który wskazuje na to jak w kilku prostych krokach otrzymać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Akeeba Backup lub showplus bądź akurat JE K2 Story) pozwalają na wyposażenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co ważne - nie jest potrzebna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent JE K2 Story w Joomla?

Powracając do JE K2 Story . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JE K2 Story sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JE K2 Story komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JE K2 Story proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JE K2 Story” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć JE K2 Story

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie JE K2 Story jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JE K2 Story) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie komponentu JE K2 Story

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji JE K2 Story. W tym miejscu istotną kwestią powinno być pilnowanie jego aktualności. Najprostszym zabiegiem na aktualizację JE K2 Story będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek JE K2 Story,Akeeba Backup, showplus receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i bezsprzecznie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.