Rozszerzenia a CMS Joomla

Każdy kto skupia się na Joomla albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realnym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej skomplikowane składowe CMS Joomla!. Grono wspomnianych pluginów dla Joomla! z pewnością zawiera się w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" tego CMS ciągle rośnie i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to RSForm! Pro, AutoTweet NG iFilter and Search for K2 Także Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - JE Ajax event calendar.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości system

Kilka słów dotyczących JE Ajax event calendar

Rozszerzenie JE Ajax event calendar to dobry model obrazującym to jak w niewielu prostych posunięciach możemy powiększyć liczbę proponowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. RSForm! Pro lub AutoTweet NG bądź właśnie JE Ajax event calendar) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent JE Ajax event calendar w Joomla?

Powracając do JE Ajax event calendar . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JE Ajax event calendar sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JE Ajax event calendar komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JE Ajax event calendar proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JE Ajax event calendar” + Joomla w Google.

Pobieranie JE Ajax event calendar

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JE Ajax event calendar) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat JE Ajax event calendar będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie JE Ajax event calendar ...

Może przydarzyć się tak, iż moduł JE Ajax event calendar okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go ze swojej niepowtarzalnej strony. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie JE Ajax event calendar. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy RSForm! Pro AutoTweet NG lub Filter and Search for K2 czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.