Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,że rzeczywistym plusem owych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich moduły. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik do Joomli. Ilość wspomnianych pluginów z myślą dla tego CMS mieści się w paru tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Mosets Tree, Hotspots Pro bądźCherry Picker for Virtuemart Także Wśród owych dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - jDiction.

Ciutkę zdań poruszających temat jDiction

jDiction to oryginalny wzór oddającym to jak w kilku prostych ruchach jesteśmy w stanie powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Mosets Tree lub Hotspots Pro bądź właśnie jDiction) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taka strategia, przy zachowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość wygodny sposób, i co najistotniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

W komponenciejDiction nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy jDiction nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak to zostało nadmienione poprzednim akapicie, dodatki w opcji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, które funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź plugin podobny do jDiction, a może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać jDiction

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku jDiction) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie komponentu jDiction

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - jDiction jest bezpieczny . Tutaj kardynalną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji jDiction będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie jDiction,Mosets Tree, Hotspots Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i naturalnie również aktualność...Joomli

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.