Komponenty a CMS Joomla

Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie stworzone dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik do Joomla. Zbiór opisywanych pluginów stworzonych dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest JCH Optimize, JUX Mega Menu bądźSobiPro Także Pośród tychże dodatków mamy możliwość odnaleźć komponent - jDBexport.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Ciut informacji nawiązujących do jDBexport

Suplement jDBexport jest ciekawym wzorem , który pokazuje na to jak w niewielu prostych zabiegach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. JCH Optimize lub JUX Mega Menu , czy akurat jDBexport) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, i co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent jDBexport w Joomla?

Powracając do jDBexport . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy jDBexport sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z jDBexport komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu jDBexport proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „jDBexport” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć jDBexport

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku jDBexport) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe instrukcje na temat jDBexport będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie jDBexport w Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że rozszerzenie jDBexport okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie jDBexport. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy JCH Optimize JUX Mega Menu lub SobiPro czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.