Ten kto obchodzi się z Joomla i innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale nader skomplikowany składnik do Joomli. Grono wspomnianych pluginów stworzonych dla tego CMS z pewnością możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Należy pamiętać, że grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Advanced Module Manager, All Video Share a takżeFacebook Wall Feeds Również Pośrodku tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - JAmp.

Trochę słów w temacie JAmp

Rozszerzenie JAmp stanowi jasny przykład obrazującym to jak w niewielu aktach dostać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Advanced Module Manager lub All Video Share , czy akurat JAmp) zezwalają na "udekorowanie" strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu dość bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - bez umiejętności programowania.

W programieJAmp nie istnieje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku gdy zainstalowanydodatek JAmp nie posiada opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się dość prosta. Tak jak to zostało opisane w powyższym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasami to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do JAmp, a być może i atrakcyjniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć JAmp

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie JAmp będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku JAmp) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat JAmp były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent JAmp ...

Istnieje możliwość, że dodatek JAmp nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go ze swojej uroczej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie JAmp. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Advanced Module Manager All Video Share lub Facebook Wall Feeds czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.