Komponenty a Joomla

Ten kto interesuje się Joomla czy innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że największą cechą charakterystyczną systemów nie jest CMS per se, a dodatkowo opracowane dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej złożone cząstki Joomla. Ilość opisywanych pluginów przeznaczonych dla tego CMS zawiera się w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że wspólnota opisywanego CMS bez przerwy wzrasta i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Smart Slider, Cache Cleaner lubSourcerer Również Pośrodku tychże wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - JaggyBlog.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości CMS

Trochę wzmianek na temat JaggyBlog

Rozszerzenie JaggyBlog stanowi świetny sposób wyjaśniającym to jak w paru ruchach otrzymać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Smart Slider lub Cache Cleaner bądź akurat JaggyBlog) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomla. Taka metodagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent JaggyBlog w Joomla?

Powracając do JaggyBlog . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JaggyBlog sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JaggyBlog komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JaggyBlog proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JaggyBlog” + Joomla w Google.

Jak pobrać JaggyBlog

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JaggyBlog będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku JaggyBlog) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować komponent JaggyBlog ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że komponent JaggyBlog okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś szybko usunąć go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS JaggyBlog. Jak to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Smart Slider Cache Cleaner lub Sourcerer czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.