Komponenty a Joomla

Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że najpotężniejszą zaletą tych programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich moduły. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik Joomli. Grono wspomnianych pluginów przeznaczonych dla tego CMS możemy liczyć w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa przygotowując nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla to Maxi Menu CK, DJ-Classifieds iSolidres Także Wśród tychże pluginów odnajdziemy komponent - J!MailAlerts.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Nieco słów nawiązujących do J!MailAlerts

J!MailAlerts jest jasnym modelem opisującym to jak w paru działaniach możemy zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Maxi Menu CK lub DJ-Classifieds , czy akurat J!MailAlerts) zezwalają na zagospodarowanie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomli. Taka możliwość, przy zachowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość wygodny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent J!MailAlerts w Joomla?

Powracając do J!MailAlerts . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy J!MailAlerts sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z J!MailAlerts komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu J!MailAlerts proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „J!MailAlerts” + Joomla w Google.

Pobieranie J!MailAlerts

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku J!MailAlerts) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie komponentu J!MailAlerts

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia J!MailAlerts. W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji J!MailAlerts to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie J!MailAlerts,Maxi Menu CK, DJ-Classifieds rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.