Rozszerzenia a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że prawdziwym plusem takich programów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do Joomli. Zbiór opisywanych pluginów dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto pamiętać, że "community" owego CMS bez przerwy wzrasta przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JCE, Extended Menu bądźMy Maps location Także Pośrodku owych pluginów możemy odnaleźć komponent - J!Dump.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy CMS

Garść informacji dotyczących J!Dump

Dodatek J!Dump to interesujący wzór oddającym to jak w niewielu prostych działaniach jesteśmy w stanie powiększyć grono proponowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. JCE lub Extended Menu , czy właśnie J!Dump) pozwalają na urządzenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent J!Dump w Joomla?

Powracając do J!Dump . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy J!Dump sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z J!Dump komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu J!Dump proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „J!Dump” + Joomla w Google.

Jak pobrać J!Dump

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie J!Dump będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku J!Dump) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat J!Dump będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent J!Dump ...

Może zdarzyć się tak, że rozszerzenie J!Dump nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS J!Dump. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy JCE Extended Menu lub My Maps location czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.