Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwym plusem programów to nie CMS sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, jednakże nader złożony składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla Joomli możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność owego CMS ciągle wzrasta opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! to AdsManager, Content Builder ijDownloads Także Wśród owych programów możemy znaleźć komponent - J-BusinessDirectory.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony CMS

Paręnaście słów dotyczących J-BusinessDirectory

Dodatek J-BusinessDirectory jest oczywistym wzorem na to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. AdsManager lub Content Builder , czy właśnie J-BusinessDirectory) pozwalają na wyposażenie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość pewny sposób, a co najważniejsze - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent J-BusinessDirectory w Joomla?

Powracając do J-BusinessDirectory . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy J-BusinessDirectory sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z J-BusinessDirectory komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu J-BusinessDirectory proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „J-BusinessDirectory” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać J-BusinessDirectory

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie J-BusinessDirectory będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku J-BusinessDirectory) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat J-BusinessDirectory były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania J-BusinessDirectory

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu J-BusinessDirectory. W tym miejscu istotną kwestią powinno być pamiętanie o jego aktualności. Łatwym zabiegiem na aktualizację J-BusinessDirectory to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek J-BusinessDirectory,AdsManager, Content Builder receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.