Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,że najpotężniejszą potęgą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków z myślą dla tego CMS możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność owego CMS stale rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! to JoomGallery, Phoca Favicon lubSourcerer Także Wśród tych programów znajdziemy komponent - ITPShare.

Kilka wzmianek w temacie ITPShare

Narzędzie ITPShare to ciekawy wzór oddającym to jak w kilku prostych ruchach możemy wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. JoomGallery lub Phoca Favicon , czy akurat ITPShare) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności własnego serwisu dość pewny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W komponencieITPShare nie występuje możliwość, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek gdy ITPShare nie posiada funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to napomknięte poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź dodatek podobny do ITPShare, a nawet może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie ITPShare

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie ITPShare jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ITPShare) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek ITPShare ...

Może przydarzyć się tak, że dodatek ITPShare nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, pięknej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS ITPShare. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JoomGallery Phoca Favicon lub Sourcerer czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny stronki › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.