Każdy kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż realnym plusem tych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo utworzone dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomli możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota owego CMS bez przerwy rośnie i opracowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest ChronoForms, Simple Spotlight lubjDownloads Również Pośród tych pluginów znajdziemy komponent - ITP Social Buttons.

Paręnaście informacji na temat ITP Social Buttons

Dodatek ITP Social Buttons jest oczywistym "okazem" opisującym to jak w kilku ruchach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. ChronoForms lub Simple Spotlight , czy właśnie ITP Social Buttons) zezwalają na urządzenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość pewny sposób, a co najważniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Komponent ITP Social Buttons nie posiada opcji, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek gdy ITP Social Buttons nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem oczywista. Jak nadmieniliśmy w powyższym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (przeważnie darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie innego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj komponent zbliżony do ITP Social Buttons, a może i atrakcyjniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać ITP Social Buttons

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie ITP Social Buttons jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku ITP Social Buttons) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat ITP Social Buttons będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent ITP Social Buttons w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, iż plugin ITP Social Buttons nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej unicestwić go ze swojej wspaniałej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS ITP Social Buttons. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy ChronoForms Simple Spotlight lub jDownloads czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.