Rozszerzenia a Joomla

Ten kto interesuje się CMS Joomla! lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że największą potęgą tych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich moduły. Dla Joomli za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakże nader złożony składnik do Joomla. Liczba dodatków z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" owego Systemu Zarządzania Treścią stale się powiększa opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest EShop, Autostand iForm Maker Również Pośród owych dodatków jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - iRecommend.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony system

Nieco wzmianek dotyczących iRecommend

Dodatek iRecommend jest ciekawym przykładem na to jak w niewielu działaniach mamy możliwość powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. EShop lub Autostand , czy akurat iRecommend) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod Joomla. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość pewny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent iRecommend w Joomla?

Powracając do iRecommend . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy iRecommend sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z iRecommend komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu iRecommend proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „iRecommend” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać iRecommend

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku iRecommend) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym community Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia na temat iRecommend będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie komponentu iRecommend

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu iRecommend. Tutaj nadrzędną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji iRecommend będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie iRecommend,EShop, Autostand receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.