Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,że największą przewagą nad zwykłą stroną owych systemów to nie CMS per se, lecz specjalnie opracowane dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakże nader złożony składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów z myślą dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Kunena, Aimy Sitemap bądźTabs Także Wśród tych wtyczek odnajdziemy komponent - Instant Facebook Login.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Moment na kilka wzmianek poruszających temat Instant Facebook Login

Suplement Instant Facebook Login to jasny model opisującym to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Kunena lub Aimy Sitemap , czy akurat Instant Facebook Login) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki systemgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent Instant Facebook Login w Joomla?

Powracając do Instant Facebook Login . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Instant Facebook Login sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Instant Facebook Login komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Instant Facebook Login proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Instant Facebook Login” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć Instant Facebook Login

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Instant Facebook Login) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie Instant Facebook Login ...

Istnieje możliwość, że moduł Instant Facebook Login okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Instant Facebook Login. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Kunena Aimy Sitemap lub Tabs czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.