Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,iż prawdziwym plusem systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone ogniwa Joomla. Ilość wspomnianych dodatków z myślą dla Joomla! zawiera się w kilku tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa opracowując nowe ipionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to HikaShop, Phoca Favicon a takżeEngage Box Również Pośród owych programów odnajdziemy komponent - HTML 2 Articles.

Parę zdań na temat HTML 2 Articles

Narzędzie HTML 2 Articles jest ciekawym modelem pokazującym na to jak w paru posunięciach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. HikaShop lub Phoca Favicon , czy właśnie HTML 2 Articles) zezwalają na urządzenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taka strategiagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę pewny sposób, i co kluczowe - nie jest konieczna umiejętność dotycząca programowania .

W programieHTML 2 Articles nie występuje funkcja, która jest dla mnie istotna.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek HTML 2 Articles nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji standardowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji naturalny wniosek, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj komponent podobny do HTML 2 Articles, a nawet może i wydajniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć HTML 2 Articles

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku HTML 2 Articles) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat HTML 2 Articles będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie programu HTML 2 Articles

Może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - HTML 2 Articles jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji HTML 2 Articles będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie HTML 2 Articles,HikaShop, Phoca Favicon rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.