Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,iż rzeczywistym plusem takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik Joomli. Zbiór opisywanych rozszerzeń przeznaczonych dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS bez przerwy rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest AdsManager, JSN UniForm PRO lubRAXO All-mode PRO Również Pośród owych pluginów mamy możliwość znaleźć komponent - Highlighter GK4.

Parę stwierdzeń na temat Highlighter GK4

Highlighter GK4 to jasny model opisującym to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach otrzymać możliwość powiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. AdsManager lub JSN UniForm PRO bądź akurat Highlighter GK4) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taka metodagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu w miarę pewny sposób, a co istotne - nie jest istotna umiejętność związana z pisaniem kodu .

W programieHighlighter GK4 nie istnieje możliwość, która jest dla mnie istotna.

Jak postąpić w przypadku kiedy Highlighter GK4 nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Jak nadmieniliśmy w powyższym akapicie, dodatki w podstawowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a które extra w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Highlighter GK4, a nawet może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać Highlighter GK4

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Highlighter GK4) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie wtyczki Highlighter GK4

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Highlighter GK4. Tutaj najistotniejszą sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację Highlighter GK4 będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Highlighter GK4,AdsManager, JSN UniForm PRO receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.