Każdy kto jest pasjonatem Joomla oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że największą mocną stroną owych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo dedykowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Grono pluginów stworzonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla to Attachments, Content Templater bądźJSN PowerAdmin Również Wśród tych pluginów możemy odnaleźć komponent - HelloMaps.

Nieco stwierdzeń na temat HelloMaps

Narzędzie HelloMaps to jasny wzór , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach otrzymać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Attachments lub Content Templater , czy akurat HelloMaps) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taki systemgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość wygodny sposób, a co kluczowe - nie jest potrzebna wiedza związana z programowaniem .

Dodatek HelloMaps nie ma możliwości, jakiej szukam.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek HelloMaps nie ma opcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem prosta. Tak jak zostało to opisane poprzednim akapicie, dodatki w standardowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj komponent porównywalny do HelloMaps, a nawet może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć HelloMaps

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie HelloMaps będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku HelloMaps) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomli bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat HelloMaps będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent HelloMaps ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że dodatek HelloMaps nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go ze swojej cudownej strony. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie HelloMaps. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Attachments Content Templater lub JSN PowerAdmin czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.