Dodatki a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,że realną przewagą nad zwykłą stroną tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane częsci CMS Joomla!. Zbiór dodatków stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Należy mieć na uwadze, że wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa opracowując nowe,pionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to DJ-ImageSlider, Sponsor Wall lubDisplayNews by BK Także Pośród tychże programów odnajdziemy komponent - Header Tags.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony CMS

Trochę zdań poruszających temat Header Tags

Narzędzie Header Tags to dobry wzór pokazującym na to jak w paru prostych posunięciach możemy powiększyć ilość proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. DJ-ImageSlider lub Sponsor Wall bądź akurat Header Tags) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Header Tags w Joomla?

Powracając do Header Tags . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Header Tags sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Header Tags komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Header Tags proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Header Tags” + Joomla w Google.

Pobieranie Header Tags

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Header Tags) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Header Tags były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent Header Tags w Joomla!...

Jest możliwość, że moduł Header Tags okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej uroczej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Header Tags. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy DJ-ImageSlider Sponsor Wall lub DisplayNews by BK czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.