Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że rzeczywistą potęgą programów to nie CMS samoistnie, lecz specjalnie opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, jednakowoż najbardziej złożone cząstki Joomla. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomli możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego CMS systematycznie rośnie opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to JCH Optimize, EasyDiscuss a takżeEngage Box Także Wśród owych programów znajdziemy komponent - HD-Background Selector.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy system

Garść zdań dotyczących HD-Background Selector

Narzędzie HD-Background Selector jest dobrym wzorem na to jak w niewielu prostych posunięciach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. JCH Optimize lub EasyDiscuss , czy właśnie HD-Background Selector) pozwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu dość wygodny sposób, i co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent HD-Background Selector w Joomla?

Powracając do HD-Background Selector . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy HD-Background Selector sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z HD-Background Selector komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu HD-Background Selector proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „HD-Background Selector” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć HD-Background Selector

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku HD-Background Selector) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek HD-Background Selector w Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że rozszerzenie HD-Background Selector nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go ze swojej cudownej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS HD-Background Selector. W jaki sposób to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy JCH Optimize EasyDiscuss lub Engage Box czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.