Dodatki a CMS Joomla

Każdy kto jest pasjonatem Joomla lub innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwą zaletą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, ale przy tym najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Ilość opisywanych pluginów przeznaczonych dla CMS Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto pamiętać, że "community" opisywanego CMS nieustannie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Perfect Ajax Popup Contact Form, Include Component iUnite Slider Także Wśród tych programów odnajdziemy komponent - GSpeech.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Trochę zdań w temacie GSpeech

Suplement GSpeech to świetny wzór wyjaśniającym to jak w niewielu nieskomplikowanych ruchach otrzymać sposobność zwiększenia ilości oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Perfect Ajax Popup Contact Form lub Include Component , czy właśnie GSpeech) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Taka możliwość, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego serwisu dość bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent GSpeech w Joomla?

Powracając do GSpeech . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy GSpeech sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z GSpeech komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu GSpeech proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „GSpeech” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć GSpeech

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku GSpeech) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat GSpeech będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent GSpeech ...

Może zdarzyć się tak, że rozszerzenie GSpeech okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko unicestwić go ze swojej cudownej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS GSpeech. Jak to zrobić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Perfect Ajax Popup Contact Form Include Component lub Unite Slider czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.