Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż największą przewagą nad zwykłą stroną takich systemów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane cząstki Joomla. Zbiór opisywanych pluginów stworzonych dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Smart Slider, Phoca Favicon iACL Manager Również Pośród tychże wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Gridbox.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny system

Paręnaście stwierdzeń na temat Gridbox

Suplement Gridbox stanowi praktyczny sposób na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach dostać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Smart Slider lub Phoca Favicon bądź akurat Gridbox) zezwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę pewny sposób, i co kluczowe - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Gridbox w Joomla?

Powracając do Gridbox . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Gridbox sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Gridbox komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Gridbox proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Gridbox” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć Gridbox

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Gridbox) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Gridbox będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania Gridbox

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Gridbox. W tym miejscu najistotniejszą sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Gridbox będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odnajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Gridbox,Smart Slider, Phoca Favicon rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.