Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistą cechą charakterystyczną owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie stworzone dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone częsci CMS Joomla!. Grono wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że wspólnota opisywanego CMS stale wzrasta opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to Smart Slider, Phoca Favicon lubOSOLCaptcha Także Pośrodku tych rozszerzeń znajdziemy komponent - googleMaps by kksou.

Nieco informacji w temacie googleMaps by kksou

Rozszerzenie googleMaps by kksou jest dobrym przykładem pokazującym na to jak w niewielu prostych krokach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Smart Slider lub Phoca Favicon , czy właśnie googleMaps by kksou) pozwalają na wyposażenie portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co ważne - nie jest potrzebna wiedza związana z programowaniem .

W rozszerzeniugoogleMaps by kksou nie występuje opcja, jaka jest dla mnie istotna.

Co w przypadku gdy googleMaps by kksou nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało nadmienione w wcześniejszym akapicie, komponenty w standardowej opcji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy czasami to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do googleMaps by kksou, a być może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć googleMaps by kksou

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku googleMaps by kksou) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie googleMaps by kksou w Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że moduł googleMaps by kksou okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS googleMaps by kksou. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Smart Slider Phoca Favicon lub OSOLCaptcha czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.