Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,iż rzeczywistą mocną stroną owych systemów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale nader skomplikowany składnik Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń stworzonych dla tego CMS możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, iż "community" tego CMS stale się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Ignite Gallery, GMapFP : Google Map lubUniversal AJAX Live Search Również Pośrodku owych wtyczek mamy możliwość wyszukać komponent - Google Structured Data Markup.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy kod

Paręnaście stwierdzeń dotyczących Google Structured Data Markup

Dodatek Google Structured Data Markup jest jasnym wzorem , który wskazuje na to jak w niewielu prostych działaniach mamy możliwość wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. Ignite Gallery lub GMapFP : Google Map , czy właśnie Google Structured Data Markup) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Taka strategiagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu dość wygodny sposób, oraz co ważne - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Jak zainstalować komponent Google Structured Data Markup w Joomla?

Powracając do Google Structured Data Markup . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Google Structured Data Markup sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Google Structured Data Markup komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Google Structured Data Markup proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Google Structured Data Markup” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Google Structured Data Markup

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Google Structured Data Markup jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Google Structured Data Markup) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Google Structured Data Markup były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania Google Structured Data Markup

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Google Structured Data Markup. W tym miejscu ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Google Structured Data Markup będzie zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Google Structured Data Markup,Ignite Gallery, GMapFP : Google Map rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.