Ten kto interesuje się Joomla lub innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż największą mocną stroną tych programów to nie CMS per se, a dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej złożone cząstki Joomli. Zbiór opisywanych rozszerzeń dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w paru tysiącach. Warto wiedzieć, iż grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Maxi Menu CK, RD e-Tickets a takżeFlexi Contact Także Pośrodku owych pluginów odnajdziemy komponent - Google Analytics Dashboard.

Ciutkę słów o Google Analytics Dashboard

Suplement Google Analytics Dashboard stanowi ciekawy przykład pokazującym na to jak w paru prostych aktach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( spośród nich np. Maxi Menu CK lub RD e-Tickets bądź właśnie Google Analytics Dashboard) pozwalają na urządzenie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomli. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę pewny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Google Analytics Dashboard nie ma funkcji, jakiej poszukuję.

Jak postąpić na wypadek gdy Google Analytics Dashboard nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się dość prosta. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, dodatki w standardowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Google Analytics Dashboard, a być może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Google Analytics Dashboard

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Google Analytics Dashboard będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Google Analytics Dashboard) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z rozszerzenia Google Analytics Dashboard

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - Google Analytics Dashboard jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią jest pilnowanie jego aktualności. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Google Analytics Dashboard to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Google Analytics Dashboard,Maxi Menu CK, RD e-Tickets receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.