Ten kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń stworzonych dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i pisze nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Maxi Menu CK, Title Manager a takżeJ2XML Także Pośrodku tych pluginów mamy możliwość wyszukać komponent - Google AJAX RSS.

Kilka informacji na temat Google AJAX RSS

Suplement Google AJAX RSS to dobry sposób oddającym to jak w paru nieskomplikowanych zabiegach mamy możliwość zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. Maxi Menu CK lub Title Manager , czy akurat Google AJAX RSS) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Taki system, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuGoogle AJAX RSS nie istnieje opcja, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek gdy Google AJAX RSS nie posiada funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się dość oczywista. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, komponenty w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam znaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji prosty wniosek, że schematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj plugin podobny do Google AJAX RSS, a być może i atrakcyjniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Google AJAX RSS

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Google AJAX RSS) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat Google AJAX RSS będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie wtyczki Google AJAX RSS

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Google AJAX RSS. W tym miejscu kardynalną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem aktualizacji Google AJAX RSS będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Google AJAX RSS,Maxi Menu CK, Title Manager receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.