Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich moduły. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik do Joomli. Zbiór opisywanych dodatków przeznaczonych dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JoomSEF, RD-Autos Single Dealer a takżeMini FrontPage Także Pośród tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - GK Weather.

Garść stwierdzeń na temat GK Weather

Dodatek GK Weather jest jasnym modelem na to jak w kilku prostych aktach otrzymać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JoomSEF lub RD-Autos Single Dealer bądź właśnie GK Weather) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Taka możliwośćgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co kluczowe - nie jest wymagana umiejętność związana z programowaniem .

W dodatkuGK Weather nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie ważna.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek GK Weather nie posiada funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo opisują w specyfikacji, które funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a które extra w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...wybranie innego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek zbliżony do GK Weather, a nawet może i lepszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć GK Weather

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie GK Weather jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku GK Weather) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas porady na temat GK Weather będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek GK Weather ...

Istnieje możliwość, że plugin GK Weather nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go ze swojej pięknej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie GK Weather. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JoomSEF RD-Autos Single Dealer lub Mini FrontPage czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.