Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to świetnie wiesz,że realnym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakże nader złożony składnik do CMS Joomla!. Zbiór opisywanych rozszerzeń stworzonych dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i przygotowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest Joom Donation, Phoca Guestbook bądźFacebook Wall Feeds Również Wśród tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - GiMeSpace Bootstrapped Menu.

Garść słów o GiMeSpace Bootstrapped Menu

Suplement GiMeSpace Bootstrapped Menu to ciekawy wzór pokazującym na to jak w kilku działaniach dostać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były możliwe, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Joom Donation lub Phoca Guestbook , czy akurat GiMeSpace Bootstrapped Menu) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka strategia, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę pewny sposób, a co ważne - nie jest istotna wiedza dotycząca pisania kodu .

W dodatkuGiMeSpace Bootstrapped Menu nie istnieje opcja, która jest dla mnie ważna.

Co w przypadku gdy GiMeSpace Bootstrapped Menu nie posiada możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak to zostało napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w podstawowej opcji, (przeważnie darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego naturalny wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj dodatek zbliżony do GiMeSpace Bootstrapped Menu, a być może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć GiMeSpace Bootstrapped Menu

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie GiMeSpace Bootstrapped Menu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku GiMeSpace Bootstrapped Menu) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z komponentu GiMeSpace Bootstrapped Menu

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia GiMeSpace Bootstrapped Menu. Tutaj ważną kwestią zdaje się być pamiętanie o jego aktualności. Bezproblemowym sposobem aktualizacji GiMeSpace Bootstrapped Menu będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek GiMeSpace Bootstrapped Menu,Joom Donation, Phoca Guestbook rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.