Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że rzeczywistą zaletą tych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik do CMS Joomla!. Grono rozszerzeń z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się nie w setkach a w tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność opisywanego CMS systematycznie wzrasta przygotowując nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to Proforms, EDocman bądźSEO-Generator Również Pośrodku owych wtyczek znajdziemy komponent - Geommunity.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Ciutkę słów poruszających temat Geommunity

Narzędzie Geommunity jest jasnym przykładem na to jak w kilku prostych aktach otrzymać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Proforms lub EDocman bądź właśnie Geommunity) zezwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość wygodny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Geommunity w Joomla?

Powracając do Geommunity . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Geommunity sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Geommunity komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Geommunity proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Geommunity” + Joomla w Google.

Jak pobrać Geommunity

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Geommunity) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe rady na temat Geommunity będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie Geommunity ...

Istnieje prawdopodobieństwo, że dodatek Geommunity nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej stronyinternetowej. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Geommunity. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Proforms EDocman lub SEO-Generator czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.