Rozszerzenia a CMS Joomla

Każdy kto interesuje się Joomla i innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem tych systemów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, i najbardziej złożone ogniwa Joomla. Ilość opisywanych rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Warto wiedzieć, że grupa społeczna opisywanego CMS ciągle się powiększa i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to sh404SEF, OSMap lubFlexi Contact Także Pośród owych wtyczek możemy wyszukać komponent - Geocode Factory 5.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Ciut informacji na temat Geocode Factory 5

Narzędzie Geocode Factory 5 to praktyczny wzór wyjaśniającym to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. sh404SEF lub OSMap , czy właśnie Geocode Factory 5) pozwalają na "udekorowanie" witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - nie jest wymagana wiedza związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent Geocode Factory 5 w Joomla?

Powracając do Geocode Factory 5 . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Geocode Factory 5 sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Geocode Factory 5 komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Geocode Factory 5 proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Geocode Factory 5” + Joomla w Google.

Pobieranie Geocode Factory 5

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Geocode Factory 5 jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Geocode Factory 5) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Geocode Factory 5 ...

Jest możliwość, że plugin Geocode Factory 5 okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko usunąć go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Geocode Factory 5. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy sh404SEF OSMap lub Flexi Contact czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.