Rozszerzenia a Joomla

Każdy kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że rzeczywistą potęgą takich systemów to nie CMS per se, a specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone segmenty Joomla. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! mieści się w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest DPCalendar Lite, BT Content Slider a takżeampz Również Pośród owych pluginów odnajdziemy komponent - Gary´s Cookbook.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny CMS

Trochę słów o Gary´s Cookbook

Gary´s Cookbook jest oczywistym wzorem , który pokazuje na to jak w niewielu krokach otrzymać sposobność powiększenia grona proponowanych przez CMS usług, które przedtem nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. DPCalendar Lite lub BT Content Slider bądź akurat Gary´s Cookbook) pozwalają na urządzenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taka możliwość, przy zastosowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość bezpieczny sposób, a co istotne - nie jest wymagana wiedza dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent Gary´s Cookbook w Joomla?

Powracając do Gary´s Cookbook . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Gary´s Cookbook sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Gary´s Cookbook komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Gary´s Cookbook proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Gary´s Cookbook” + Joomla w Google.

Skąd pobrać Gary´s Cookbook

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Gary´s Cookbook) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Gary´s Cookbook były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek Gary´s Cookbook ...

Istnieje możliwość, że plugin Gary´s Cookbook okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go ze swojej niepowtarzalnej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Gary´s Cookbook. Jak to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy DPCalendar Lite BT Content Slider lub ampz czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.