Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,że największą potęgą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Grono pluginów przeznaczonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest Proforms, Quiz Deluxe bądźALFContact Także Pośrodku tychże wtyczek jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Fun Supersized.

Ciutkę wzmianek poruszających temat Fun Supersized

Fun Supersized jest praktycznym modelem , który pokazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Proforms lub Quiz Deluxe bądź akurat Fun Supersized) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomla. Takie podejście, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuFun Supersized nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek Fun Supersized nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj dodatek zbliżony do Fun Supersized, a może i wydajniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Fun Supersized

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Fun Supersized będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Fun Supersized) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek Fun Supersized w Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że komponent Fun Supersized nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go z własnej, uroczej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Fun Supersized. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Proforms Quiz Deluxe lub ALFContact czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.