Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że prawdziwym plusem takich programów to nie CMS per se, lecz dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej zaawansowany składnik Joomli. Grono opisywanych rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania z pewnością możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Jomres, Aimy Sitemap a takżeCherry Picker for Virtuemart Także Wśród tychże pluginów odnajdziemy komponent - Freestyle FAQs.

Nieco zdań w temacie Freestyle FAQs

Dodatek Freestyle FAQs to ciekawy sposób , który pokazuje na to jak w paru nieskomplikowanych działaniach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Jomres lub Aimy Sitemap bądź właśnie Freestyle FAQs) pozwalają na urządzenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

W rozszerzeniuFreestyle FAQs nie występuje możliwość, która jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy Freestyle FAQs nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość prosta. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w opcji podstawowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie odmiennego komponentu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do Freestyle FAQs, a być może i odpowiedniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Freestyle FAQs

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Freestyle FAQs) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe instrukcje na temat Freestyle FAQs będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć rozszerzenie Freestyle FAQs ...

Jest możliwość, że plugin Freestyle FAQs nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz jak najszybciej unicestwić go ze swojej pięknej strony. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Freestyle FAQs. W jaki sposób to dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Jomres Aimy Sitemap lub Cherry Picker for Virtuemart czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.