Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo opracowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż nader złożony składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków przeznaczonych dla tego CMS z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto wiedzieć, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to sigplus, All Weblinks lubiFAQ Również Pośrodku owych dodatków odnajdziemy komponent - Form Maker Lite.

Kilka informacji na temat Form Maker Lite

Form Maker Lite jest ciekawym przykładem obrazującym to jak w kilku prostych ruchach otrzymać możliwość zwiększenia grona proponowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. sigplus lub All Weblinks , czy właśnie Form Maker Lite) pozwalają na urządzenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co kluczowe - nie jest konieczna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Rozszerzenie Form Maker Lite nie ma opcji, której poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy Form Maker Lite nie posiada funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to wspomniane w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a które extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek zbliżony do Form Maker Lite, a być może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Form Maker Lite

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Form Maker Lite) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat Form Maker Lite będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent Form Maker Lite w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż rozszerzenie Form Maker Lite okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Form Maker Lite. Jak to uczynić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy sigplus All Weblinks lub iFAQ czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.