Każdy kto obchodzi się z Joomla! oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż prawdziwym plusem owych programów to nie CMS per se, a dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Liczba dodatków stworzonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się w kilku tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i pisze nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Fox Contact Form, OSMap a takżeArt Sexy Lightbox Lite Również Pośrodku tych wtyczek możemy znaleźć komponent - Flyout Tabs.

Czas na kilka wzmianek nawiązujących do Flyout Tabs

Rozszerzenie Flyout Tabs jest dobrym wzorem na to jak w paru prostych posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. Fox Contact Form lub OSMap bądź właśnie Flyout Tabs) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki system, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co ważne - nie jest potrzebna wiedza związana z pisaniem kodu .

Flyout Tabs nie posiada możliwości, jakiej szukam.

Co na wypadek gdy Flyout Tabs nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam znaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj komponent podobny do Flyout Tabs, a może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Flyout Tabs

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Flyout Tabs będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Flyout Tabs) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat Flyout Tabs będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Flyout Tabs ...

Może przydarzyć się tak, iż plugin Flyout Tabs nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Flyout Tabs. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Fox Contact Form OSMap lub Art Sexy Lightbox Lite czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.