Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to zapewne wiesz,że prawdziwą mocną stroną takich programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik Joomla. Grono dodatków dla Joomli zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, że "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Google Maps by Reumer, qlform a takżeSimple Picture Slideshow Także Pośrodku tych wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - FlowPlayer Reloaded.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Kilka stwierdzeń w temacie FlowPlayer Reloaded

FlowPlayer Reloaded to świetny model , który wskazuje na to jak w kilku prostych aktach mamy możliwość zwiększyć ilość oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Google Maps by Reumer lub qlform , czy właśnie FlowPlayer Reloaded) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent FlowPlayer Reloaded w Joomla?

Powracając do FlowPlayer Reloaded . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy FlowPlayer Reloaded sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z FlowPlayer Reloaded komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu FlowPlayer Reloaded proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „FlowPlayer Reloaded” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać FlowPlayer Reloaded

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku FlowPlayer Reloaded) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia FlowPlayer Reloaded

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - FlowPlayer Reloaded jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą powinno być pilnowanie jego aktualności. Bezproblemowym sposobem aktualizacji FlowPlayer Reloaded to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek FlowPlayer Reloaded,Google Maps by Reumer, qlform rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.