Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistą przewagą nad zwykłą stroną takich systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo utworzone dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Liczba opisywanych rozszerzeń przeznaczonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie opracowując nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! to EShop, Simple Pop-Up bądźMulti Sites Także Pośród tychże pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Flickr Suite Content Plugin.

Chwila na kilka informacji o Flickr Suite Content Plugin

Rozszerzenie Flickr Suite Content Plugin jest ciekawym modelem obrazującym to jak w kilku krokach otrzymać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. EShop lub Simple Pop-Up , czy akurat Flickr Suite Content Plugin) pozwalają na wyposażenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Taka możliwość, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieFlickr Suite Content Plugin nie występuje funkcja, jaka jest dla mnie istotna.

Co na wypadek kiedy zainstalowanydodatek Flickr Suite Content Plugin nie posiada funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się dość oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie odmiennego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do Flickr Suite Content Plugin, a może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Flickr Suite Content Plugin

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Flickr Suite Content Plugin jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Flickr Suite Content Plugin) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomli bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Flickr Suite Content Plugin będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu Flickr Suite Content Plugin

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Flickr Suite Content Plugin. Tutaj istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem na aktualizację Flickr Suite Content Plugin to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Flickr Suite Content Plugin,EShop, Simple Pop-Up receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.