Rozszerzenia a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż najpotężniejszą cechą charakterystyczną takich programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Dla Joomli za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Grono opisywanych rozszerzeń dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS nieustannie rośnie i pisze nowe ipionierskie rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest sigplus, Include Component lubSolidres Również Pośrodku owych wtyczek możemy znaleźć komponent - Flexi Contact Plus.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Paręnaście stwierdzeń o Flexi Contact Plus

Rozszerzenie Flexi Contact Plus jest jasnym wzorem na to jak w kilku nieskomplikowanych aktach dostać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. sigplus lub Include Component bądź akurat Flexi Contact Plus) zezwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Flexi Contact Plus w Joomla?

Powracając do Flexi Contact Plus . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Flexi Contact Plus sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Flexi Contact Plus komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Flexi Contact Plus proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Flexi Contact Plus” + Joomla w Google.

Pobieranie Flexi Contact Plus

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Flexi Contact Plus) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas zalecenia na temat Flexi Contact Plus będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Flexi Contact Plus w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż rozszerzenie Flexi Contact Plus nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go ze swojej uroczej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Flexi Contact Plus. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy sigplus Include Component lub Solidres czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.