Komponenty a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,że największą przewagą nad zwykłą stroną takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo utworzone dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakże nader złożony składnik do CMS Joomla!. Liczba rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, że społeczność owego CMS systematycznie rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to JEvents, Sliders a takżeARI Ext Menu Również Wśród owych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - Fields and Filters.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony CMS

Ciutkę zdań na temat Fields and Filters

Rozszerzenie Fields and Filters jest interesującym przykładem , który wskazuje na to jak w kilku prostych ruchach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. JEvents lub Sliders bądź akurat Fields and Filters) zezwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę pewny sposób, a co najważniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Fields and Filters w Joomla?

Powracając do Fields and Filters . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Fields and Filters sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Fields and Filters komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Fields and Filters proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Fields and Filters” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć Fields and Filters

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Fields and Filters jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Fields and Filters) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe instrukcje na temat Fields and Filters będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie komponentu Fields and Filters

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Fields and Filters. W tym miejscu istotną sprawą powinno być pamiętanie o jego aktualności. Łatwym zabiegiem aktualizacji Fields and Filters będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Fields and Filters,JEvents, Sliders receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.