Ten kto posiada Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie opracowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, jednakowoż nader złożony składnik do CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Joom Donation, AntiCopy a takżemavik Thumbnails Także Wśród tych dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Favicon.

Ciut stwierdzeń poruszających temat Favicon

Dodatek Favicon stanowi świetny sposób na to jak w kilku nieskomplikowanych krokach otrzymać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie do końca były możliwe, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Joom Donation lub AntiCopy bądź właśnie Favicon) pozwalają na wyposażenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki systemgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość bezpieczny sposób, i co ważne - nie jest wymagana wiedza dotycząca programowania .

Favicon nie ma opcji, której szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy Favicon nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do Favicon, a być może i wspanialszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Favicon

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Favicon) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Favicon były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek Favicon ...

Może zdarzyć się tak, że komponent Favicon nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś jak najszybciej pozbyć się go ze swojej wspaniałej witryny. W takim przypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Favicon. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Joom Donation AntiCopy lub mavik Thumbnails czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.