Rozszerzenia a CMS Joomla

Ten kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą zaletą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Dla Joomli za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, i najbardziej skomplikowane składniki Joomla. Ilość opisywanych pluginów przeznaczonych dla tego Systemu Zarządzania możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność owego CMS bez przerwy poszerza się i publikuje nowe ipionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest EasyBlog, JUX Mega Menu a takżeTabs Także Pośrodku tych programów odnajdziemy komponent - Fast Social Share.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Parę zdań nawiązujących do Fast Social Share

Narzędzie Fast Social Share jest praktycznym wzorem wskazującym na to jak w kilku prostych krokach mamy możliwość zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. EasyBlog lub JUX Mega Menu bądź akurat Fast Social Share) pozwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Taka strategiagdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezpieczny sposób, oraz co ważne - nie jest wymagana wiedza dotycząca znajomości kodu .

Jak zainstalować komponent Fast Social Share w Joomla?

Powracając do Fast Social Share . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Fast Social Share sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Fast Social Share komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Fast Social Share proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Fast Social Share” + Joomla w Google.

Jak pobrać Fast Social Share

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Fast Social Share) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat Fast Social Share będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek Fast Social Share ...

Jest możliwość, iż plugin Fast Social Share nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Fast Social Share. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy EasyBlog JUX Mega Menu lub Tabs czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.