Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto zajmuje się Joomla! czy innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że największą potęgą tych programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej złożone segmenty Joomla. Liczba dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy wiedzieć, że społeczność opisywanego CMS stale się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest ohanah, AntiCopy iACL Manager Również Wśród owych wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - Facebook Like Button.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony CMS

Paręnaście wzmianek poruszających temat Facebook Like Button

Rozszerzenie Facebook Like Button jest dobrym wzorem pokazującym to jak w kilku aktach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. ohanah lub AntiCopy bądź akurat Facebook Like Button) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu dość wygodny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Facebook Like Button w Joomla?

Powracając do Facebook Like Button . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Facebook Like Button sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Facebook Like Button komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Facebook Like Button proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Facebook Like Button” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć Facebook Like Button

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Facebook Like Button jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Facebook Like Button) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Facebook Like Button w CMS Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że moduł Facebook Like Button nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie pozbyć się go z własnej, wspaniałej strony. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Facebook Like Button. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy ohanah AntiCopy lub ACL Manager czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.