Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że najpotężniejszą potęgą tych programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo napisane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to ARK Editor, OSMap a takżeUniversal AJAX Live Search Także Pośrodku tychże wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Facebook Graph Connect.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Ciut zdań nawiązujących do Facebook Graph Connect

Facebook Graph Connect jest prostym wzorem wyjaśniającym to jak w paru nieskomplikowanych zabiegach otrzymać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. ARK Editor lub OSMap bądź akurat Facebook Graph Connect) zezwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Facebook Graph Connect w Joomla?

Powracając do Facebook Graph Connect . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Facebook Graph Connect sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Facebook Graph Connect komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Facebook Graph Connect proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Facebook Graph Connect” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Facebook Graph Connect

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Facebook Graph Connect) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe instrukcje na temat Facebook Graph Connect będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Facebook Graph Connect ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że moduł Facebook Graph Connect okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, pięknej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Facebook Graph Connect. Jak to uczynić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy ARK Editor OSMap lub Universal AJAX Live Search czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.