Ten kto obchodzi się z Joomla i innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że najpotężniejszą siłą owych systemów to nie CMS per se, a dodatkowo wykreowane dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Liczba dodatków przeznaczonych z myślą dla tego CMS zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność opisywanego CMS nieustannie rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Jomres, Phoca Maps iImproved AJAX Login Register Również Wśród tych rozszerzeń możemy wyszukać komponent - Facebook All.

Trochę zdań w temacie Facebook All

Dodatek Facebook All jest dobrym modelem obrazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych ruchach możemy wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Jomres lub Phoca Maps , czy akurat Facebook All) zezwalają na wyposażenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę pewny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program Facebook All nie posiada opcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy zainstalowanydodatek Facebook All nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to wspomniane poprzednim akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj komponent podobny do Facebook All, a może i odpowiedniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Facebook All

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Facebook All) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Facebook All będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie wtyczki Facebook All

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Facebook All. W tym miejscu ważną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Facebook All to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odszukamy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Facebook All,Jomres, Phoca Maps rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.