Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto pasjonuje się Joomla albo innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistą cechą charakterystyczną owych systemów nie jest CMS samoistnie, a specjalnie utworzone dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader zaawansowany składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność opisywanego CMS ciągle się powiększa przygotowując nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Kunena, BT Content Slider bądźJ2XML Również Pośrodku tychże wtyczek możemy odnaleźć komponent - Extranet.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy CMS

Ciutkę wzmianek poruszających temat Extranet

Suplement Extranet jest prostym "okazem" oddającym to jak w niewielu krokach możemy zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Kunena lub BT Content Slider , czy akurat Extranet) zezwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taki system, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę pewny sposób, a co kluczowe - nie jest wymagana umiejętność związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Extranet w Joomla?

Powracając do Extranet . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Extranet sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Extranet komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Extranet proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Extranet” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Extranet

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Extranet) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Extranet były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie programu Extranet

Zapewne niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Extranet jest bezpieczny . Tutaj ważną sprawą zdaje się być pamiętanie o jego aktualności. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Extranet będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Extranet,Kunena, BT Content Slider rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.