Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż najpotężniejszą cechą charakterystyczną takich systemów to nie CMS per se, lecz specjalnie opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakowoż najbardziej złożone składowe Joomla. Grono opisywanych rozszerzeń dla Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy wiedzieć, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i przygotowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla to JCH Optimize, AntiCopy lubCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Wśród owych dodatków możemy odnaleźć komponent - EVO Frontpage.

Pora na kilka stwierdzeń nawiązujących do EVO Frontpage

EVO Frontpage jest ciekawym modelem , który pokazuje na to jak w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. JCH Optimize lub AntiCopy bądź właśnie EVO Frontpage) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taka strategia, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

EVO Frontpage nie posiada funkcji, jakiej potrzebuję.

Co w przypadku kiedy EVO Frontpage nie ma możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w wersji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do EVO Frontpage, a nawet może i skuteczniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć EVO Frontpage

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku EVO Frontpage) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas zalecenia na temat EVO Frontpage będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek EVO Frontpage w CMS Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż rozszerzenie EVO Frontpage okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej pięknej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS EVO Frontpage. W jaki sposób to zrealizować? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy JCH Optimize AntiCopy lub Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.