Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że realnym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone częsci Joomla. Ilość rozszerzeń przeznaczonych dla tego CMS mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Attachments, All Weblinks bądźSimple Picture Slideshow Również Pośród owych wtyczek znajdziemy komponent - Encrypt configuration.

Kilka informacji o Encrypt configuration

Suplement Encrypt configuration to idealny sposób na to jak w kilku prostych posunięciach dostać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Attachments lub All Weblinks , czy właśnie Encrypt configuration) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Taki sposóbgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezpieczny sposób, a co ważne - bez wiedzy na temat programowania.

W komponencieEncrypt configuration nie występuje opcja, jaka jest dla mnie ważna.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Encrypt configuration nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, dodatki w opcji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do Encrypt configuration, a być może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć Encrypt configuration

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Encrypt configuration) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Encrypt configuration ...

Jest możliwość, że plugin Encrypt configuration nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz błyskawicznie usunąć go ze swojej cudownej stronyinternetowej. W takim przypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Encrypt configuration. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Attachments All Weblinks lub Simple Picture Slideshow czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.