Komponenty a CMS Joomla

Każdy kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż realnym plusem tych programów to nie CMS per se, a dodatkowo napisane dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Zbiór opisywanych pluginów z myślą dla CMS Joomla! mieści się w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, iż społeczność tego CMS nieustannie wzrasta i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Fabrik, EBR - Easybook Reloaded lubPage Peel Banner Także Pośród owych rozszerzeń mamy możliwość wyszukać komponent - Embed Google Map.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Ciutkę zdań poruszających temat Embed Google Map

Suplement Embed Google Map jest dobrym przykładem pokazującym na to jak w kilku aktach otrzymać sposobność zwiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. Fabrik lub EBR - Easybook Reloaded , czy akurat Embed Google Map) pozwalają na zagospodarowanie portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co ważne - nie jest konieczna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Embed Google Map w Joomla?

Powracając do Embed Google Map . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Embed Google Map sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Embed Google Map komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Embed Google Map proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Embed Google Map” + Joomla w Google.

Pobieranie Embed Google Map

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Embed Google Map będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Embed Google Map) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie Embed Google Map ...

Może przydarzyć się tak, iż plugin Embed Google Map nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej pozbyć się go ze swojej cudownej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Embed Google Map. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Fabrik EBR - Easybook Reloaded lub Page Peel Banner czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel zarządzania stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.